Oto włosy Kamili. Z Kamilą miałam kontakt w roku 2017 (wtedy to właśnie ja ją prowadziłam w ramach Konsultacji). Kamila odezwała się do mnie w zeszłym roku po garść dodatkowych porad - bym rzuciła okiem na aktualną pielęgnację ❤ Oto i efekty naszej współpracy w zdjęciach oraz parę słów od Kamili ❤ Dziękuję pięknie za możliwość udostępnienia ;* Zobaczcie proszę jak systematyczna pielęgnacja włosów popłaca ❤

Włosy Kamili w roku 2017:Jak wyglądała moja pielęgnacja zanim stała się pielęgnacją świadomą:

 • szampon: np. O'Herbal: Szampon zwiększający objętość cienkich włosów z ekstraktem z arniki
 • Maska/odżywka po myciu szamponem, np. Biovax - Intensywnie regenerująca maseczka Argan Makadamia Kokos
To była cała moja pielęgnacja, nie byłam świadoma, że można robić cokolwiek więcej ;) 

Co sprawiało mi największe problemy, zanim zaczęłam świadomą pielęgnację: 
 • puszenie - było ze mną od ZAWSZE! Mam kręcone włosy, ale ponieważ nie potrafiłam ich pielęgnować w taki sposób, żeby skręt wyglądał dobrze, zazwyczaj rozczesywałam je i suszyłam tak, żeby były rozprostowane. W ten sposób kończyłam z wiecznie puszącymi się włosami. 
 • włosy wyglądały na przesuszone - przez lata traktowałam je prostownicą, bo dążyłam do idealnej, gładkiej tafli - cóż, w przypadku kręconych włosów taki efekt nie jest raczej możliwy, ale byłam wytrwała ;D Po takich zabiegach i bez odpowiedniej regeneracji włosy na co dzień wyglądały na przesuszone. Przesuszone i spuszone - koszmar każdej Włosomaniaczki ;)
 • brak blasku - włosy były po prostu matowe przez cały czas - wyglądały na niezadbane.
 • kolor - lubię swój kolor włosów, ale do tej pory miałam odczucie, że brakuje mu głębi, że jest taki jakiś spłowiały. 
 • rozdwajające się końcówki - mimo regularnego podcinania (raz na 3-4 miesiące) bardzo szybko niszczyły mi się końcówki włosów - były postrzępione i rozdwojone
 • wypadanie, szczególnie nasilone w okresach jesiennym i wiosennym - i tutaj wiem, że wypadanie włosów może mieć różne przyczyny, często na tle hormonalnym, braków w diecie, etc., ale nie mogę nie napisać, bo taką mam obserwację - przed świadomą pielęgnacją włosy potrafiły mi wypadać w ciągu roku np. w okresach wzmożonego stresu, na jesień lub wiosnę. Jak to wygląda obecnie, napiszę poniżej. 
Co się zmieniło w pielęgnacji:
 • Olejowanie - tak, tak i jeszcze raz tak!!! Wprowadzenie do pielęgnacji regularnego olejowania zrewolucjonizowało życie moich włosów. Stały się nawilżone, co więcej mam wrażenie, że przyłożyło się to do pogłębienia koloru, blasku i mniejszego puszenia się włosów. Co ważne, trzeba je robić dość dokładnie, żeby było skuteczne - olejować każdy kosmyk z osobna, rozczesywać ten olej na włosach - tak, żeby na pewno każdy włos został pokryty. W czasie swojej włosomaniaczej drogi zaczęłam od olejowania na szybko i na prawdę jest różnica w efektach, jeśli poświęci się na to trochę czasu i zadba się o to, żeby olejowanie było dokładnie wykonane. 
 • Wcierki i masowanie głowy - dość długo zmagałam się z wypadaniem włosów. Regularne wcierkowanie i masowanie przy tym skóry głowy podziałało - włosy nie tylko przestały wypadać, ale też pojawiło się mnóstwo baby hairów ;)
 • Szampony/odżywki - zaczęłam zwracać uwagę na skład i jakość tych produktów. Przykładowe produkty, które ostatnio stosuję: EcoLab Szampon wzmacniający 'Objętość i Przyspieszenie wzrostu', EcoLab Szampon Ochrona Koloru, Indyjska Amla, Pierpaoli Ekos Maska do włosów zniszczonych z hydrolizowanymi proteinami nasion moringa. Jak zaczynałam świadomą pielęgnację to moją ulubioną maską była Planeta Organica wersja Toskańska.

 • Odpowiednia stylizacja - włosy kręcone w większości przypadków, żeby wyglądać tak, jakbyśmy chciały, wymagają pielęgnacji. Każda z nas musi się jej nauczyć sama - tutaj zachęcam do eksperymentowania, obserwacji i wyciągania wniosków i przede wszystkim nie zniechęcania się! 

 • Ręcznik - zrezygnowałam ze standardowego ręcznika, używam zazwyczaj bawełnianej koszulki, a włosów nie trę, tylko odciskam z nich wodę. 

Jak zmiany pielęgnacji wpłynęły na wygląd i kondycję włosów:

 • Ciężko byłoby mi wyszczególnić, które kroki w pielęgnacji spowodowały konkretne zmiany - myślę, że to ogół zmian sprawił, że włosy wyglądają tak dobrze! Zdjęcia mówią same za siebie - włosy są lśniące, kolor uzyskał glebie, są mięciutkie w dotyku, mięsiste. Udało się wydobyć z nich piękny skręt. Przestały wypadać - i nie było to skutkiem zmiany diety czy trybu życia - nadal zdążają mi się okresy wzmożonego stresu, przy których zazwyczaj był to pierwszy z objawów. W końcu jestem z nimi pogodzona i zamiast frustrować się ich „trudnością” mam radość z eksperymentowania, obserwacji i zmian, które sprawiają, ze wyglądają lepiej. Kochajcie swoje włosy i dbajcie o nie odpowiednio! 


  Pielęgnacja z powyższego zdjęcia:


  Zdjęcie z 29.03: 
  Tutaj bardzo uproszczona pielęgnacja, bo nie miałam czasu, ale to tylko świetnie pokazuje, że jak się dba regularnie o włosy, to ta pielęgnacja wcale nie musi być rozbudowana i skomplikowana, żeby włosy wyglądały świetnie. 
  - peeling skalpu - Hair in balance by Only Bio 
  - mycie skóry głowy szamponem ECOLAB Szampon Ochrona koloru indyjska amla
  - PIERPAOLI EKOS maska do włosów zniszczonych z hydrolizowanymi proteinami nasion moringa - trzymana na włosach też ok. 15 min
  - Stylizator Syoss power hold, wgniatany na ociekające włosy, głową do góry (pod prysznicem) 
  - suszenie dyfuzorem głową do góry 
  - zabezpieczenie końcówek Serum Anwen Happy ends

Pielęgnacja z powyższego zdjęcia:

Zdjęcie z 27.03: 

- olejowanie na cała noc olejkiem NATURA RECEPTURA naturalny Olej Murala BIO
- emulgowanie maską Dabur Vatika z czarnuszką (pierwsze O) - trzymałam około 10-15 min 
- mycie skóry głowy szamponem ECOLAB Szampon Ochrona koloru indyjska amla
- Jako drugie O - PIERPAOLI EKOS maska do włosów zniszczonych z hydrolizowanymi proteinami nasion moringa - trzymana na włosach też ok. 15 min
- stylizator Syoss power hold - w ilości zbliżonej do wielkości orzecha włoskiego - wgniatany w ociekające włosy, głową do dołu
- suszenie z dyfuzorem, głową do dołu
- zabezpieczenie końcówek ECOLAB ARGANA SPA regeneracyjny olej - fluid

English 
🡫:

Today I want to present you Kamila's hair and her haircare story. In 2017 Kamila bought my hair consultations and last year she contacted me again to ask about some additional infos about her recent hair care routine and what I think about it. Here I want to show you effects from our collaboration, her words and some photos. To Kamila - thank you so much for giving me this opportunity to share your journey! I hope it will give you all some inspiration and insight that systematically hair care really works and can do wonders!

My haircare before consultations:

- shampoo: for example O'Herbal. Volume Boost for fine hair
- mask/conditioner: for example Biovax, Argan & Macadamia & Coconut

And that was it! I wasn't even aware I could do more to my hair! ;)

My biggest hair problems, before consultations and conscious haircare:

- frizzy hair - I have had this problem since FOREVER! My natural hair is definitely curly, but I had no idea on how to take proper care of my locks so I simply tried to comb and dry them so it became more straight (and because of that they were always frizzy!)
- dry hair - I've used hair straightener for years to achieve the perfect and smooth look on my hair - let's be honest, when it comes to curly hair it's not that easy to make, and certainly not this way! After treating my hair like this and without a better hair care routine it looked really dry. Dry and frizzy - a true horror for every hairmaniacs ;)
- no shine - my hair was matte all the time, it looked neglected
- colour - I like my natural colour, but I thought it lacks of depth and that it looks faded
- split ends - even though I regularly trimmed my ends once for every 3-4 months, it was still damaged
- hair loss - especially during autumn and spring seasons, and I know that there could be many other reasons for that, like hormonal problems, bad diet, stress etc, but I had to mention it and will talk about it later

What has changed in my haircare routine
?

- hair oiling - yes, yes and once again yes! This definitely revolutionized my hair the most. It became more hydrated, also my hair colour got more depth and shine to it and my problem with frizzy hair disappeared. What's important is that you have to make it properly - apply oil to every strand of hair, brushing it so it's covered in oil evenly. In the beginning of my journey I made that mistake of making it too quick and trust me, there's a huge difference in effects once you take some time and do it right!
- hair treatments and scalp massages - as I've already mentioned I had a big problem with hair loss and it helped me a lot with it - hair loss is not only almost completely gone but I've also got many new baby hairs ;)
- shampoos/conditioners - I started to read the ingredients more carefully and took great care of choosing the best products. For example, these are the products that I'm currently using: EcoLab shampoo for Volume and hair growth, EcoLab shampoo for hair colour protection with amla, Pierpaoli Ekos hair mask, Planeta Organica's Toscan mask
- the right stylization - curly hair is not that easy to take care of, so if you want to get the best results for yourself you have to learn what's good for your hair and what technique works best for you!
- towel - I've started using a cotton t-shirt instead of normal towel and I'm not rubbing my hair with it, I gently push them into the t-shirt so the water would come off

How these changes affected your hair condition?

It's hard to exactly tell which step helped me the most, I think it's all of them together that made my hair look this good! The pictures show it all - my hair became shiny, with more depth, it's very soft and firm in touch. Also, I've learnt to take great care of my locks. My hair loss almost stopped completely and I didn't change my diet or there weren't any major lifestyle changes, except for the new haircare routine. I sometimes still have some hair loss due to stressful events, but that's completely normal. I finally accepted my hair and instead of being frustrated with it because it's hard to maintain, I'm more than happy to experiment, observe and make some changes in hair care routine that makes them look great. Remember, love your hair and take good care of it!

Brak komentarzy: