Przy okazji publikacji innych pielęgnacji/metamorfoz (linki do wszystkich znajdziecie na dole posta, który czytacie) dostawałam od Was wiadomości, czy mogę opublikować przykładową pielęgnację włosów rozjaśnianych - oto i jest!
Jeśli chodzi o pielęgnację jaką stosuje Kasia - są to głównie kosmetyki fryzjerskie. Włosy są od czasu do czasu prostowane prostownicą, gdy Kasia wychodzi z domu w rozpuszczonych włosach. Kiedy nie ma potrzeby by włosy rozpuścić są upinane w koczka w którym jest jej ślicznie : ) Mimo włosów rozjaśnionych oraz stosowania prostownicy są naprawdę w dobrej formie. Naturalnie, jak zresztą domyśliłyście się zapewne po zdjęciu na Instagramie, które wrzuciłam w ramach zapowiedzi KLIK, włosy mają tendencję do skrętu - takiego jaki zachwyca mnie najbardziej, ponieważ moje włosy kiedyś falowały podobnie. Zależało nam na wygładzeniu, większej miękkości oraz sypkości włosa i... naprawdę wiedziałam jaki będzie efekt końcowy. Czułam, że włosy lekko pofalują, ale to jak wyglądają na sam koniec to według mnie po prostu bajka. Piękne, gęste włosy z ogromnym potencjałem : )

Włosy Kasi przed pielęgnacją. Pierwsze zdjęcie przed drugie po rozczesaniu:

blog o włosach
blog o włosach


Przebieg pielęgnacji:Pielęgnacja została dobra do rodzaju włosa jak również troszkę po 'myjadło' z którym mam styczność od weekendu (jeszcze raz dziękuję!;*). Przetestowałam już 3 produkty Hairy Tale Cosmetics od Agnieszki i każdy urzekł mnie czymś innym - Fluffy zapachem (oraz... nigdy nie miałam tak miękkiej skóry po wyjściu spod prysznica ;d), Squeaky Clean oczyszczeniem (u mnie naprawdę porządnym, będę z chęcią stosować przed farbowaniem ziołami, a farbowanie już niedługo!), emulsja Murky natomiast jest mi najbliższa, dlatego to właśnie na nią postawiłam w dzisiejszej pielęgnacji włosów. Nie wiem jaki kaliber z kosmyków jest w stanie zmyć (ale i tak poradziła sobie naprawdę super z tym co zdążyłam nałożyć na włosy, tylko spójrzcie na zdjęcia!), ponieważ emulsja jest jeszcze w trakcie testów (moich ;d) a wiecie, że u mnie jest 'grubo albo wcale' względem nakładania ilości olejów. Dobrałam więc jeden z ulubionych 'tłuściochów', który zmywa się łatwo z włosów oraz postawiłam na niezawodną maskę.


Olejowanie:

Na pierwszy ogień poszedł olej, który naprawdę bardzo lubię i wiem, że potrafi uczynić włosy piękne. Olejowanie na włosy suche. Wybrałam olej z pestek truskawek, który nałożyłam dość hojną ręką - włosy były porządnie tłuste za jego sprawą co myślę idealnie widać na zdjęciu.

blog o włosach

Dodatkowo odkryłyśmy z Kasią, że zapach tego oleju przypomina Cappy truskawkowy - dokładnie takiego porównania szukałam! Włosy podczas aplikacji oleju były przeczesywane szczotką wiosłową z Rossmanna, czyli już tradycyjnie. Czas aplikacji wraz z przeczesywaniem to około 30 minut. Po tym czasie zabrałam się za przygotowywanie mieszanki, która włosy odżywi, ale nie będzie jakoś specjalnie ciężka do zmycia, ponieważ tak jak napisałam powyżej, Murky jest jeszcze w fazie testowania przeze mnie.

Co wybrałam?
Genialną jak dla mnie ostatnimi czasy Maskę MaterNatura Rewitalizującą. Działa świetnie na każdych włosach z jakimi miałam do czynienia, dlatego postawiłam na jej mix z wiadomymi już dla mnie składnikami - żółtko jajka, konkretna ilość miodu jak również olej z pestek truskawek.

maski do włosów DIY
pielęgnacja włosów rozjaśnianych olejowanie

Zwyczajowo mieszam żółtko i miód z oliwą bądź innym olejem, którego mogę użyć w większej ilości.
Mieszanka przeleżała na włosach godzinę i 15 minut, ale to dlatego, że się zagadałyśmy. Myślę, że tak do godziny czasu jest optymalnie.

Mycie:

Włosy zostały spłukane ciepłą, ale nie gorącą wodą i przystąpiłam do mycia emulsją Murky. Faktycznie lepiej się pieni jak wlejemy emulsję do zagłębienia w dłoni (pamiętajcie, aby przed użyciem wstrząsnąć) i dodamy troszeczkę wody dla lepszego spienienia (wczoraj przeczytałam na story HTC, mam nadzieję, że dobrze zapamiętałam tip i nic nie pomieszałam, ponieważ przeglądałam story naprędce ;d) - sprawdziłam to. Niemniej jednak, przedwczoraj użyłam go bezpośrednio na włosy (uprzednio zmoczone wodą, jak już wspomniałam wyżej) Kasi. Ładnie się pieni, wystarczyło naprawdę nie dużo produktu, chociaż dałam go minimalnie więcej niż użyłabym normalnie z obawy, że włosy wyjdą niedomyte - musimy się jeszcze lepiej poznać. Murky ładnie domył włosy z tego bogactwa, które nałożyłam, za pierwszym razem co wróży, że produktu starczy na dłużej. Dodam również, że Fluffy także dobrze domywa włosy z oleju. Jeśli boicie się o konsystencję, że lejąca itp. to nic z tych rzeczy - miałam do czynienia z szamponem Jardin, który jest dosłownie płynny (notabene jeden z moich ulubionych!) i te szampony od Agi mają naprawdę fajną konsystencję, na pewno nic nie leci przez palce : )


Maska po umyciu z dodatkiem oleju:

Pamiętam kiedy moje włosy były w gorszej kondycji i zbawienna okazała się dla nich maska z dodatkiem oleju. Po dziś dzień lubią taką kombinację mimo zmiany porowatości a najlepiej sprawdza się u mnie nałożenie maski z olejem po mocniejszym oczyszczeniu z udziałem sody oczyszczonej.
Tym razem wybrałam maskę Ekos, jedną z moich ulubionych masek, która jest podobnie niezawodna jak maska MaterNatura. Działanie obydwóch jest dla mnie wyjątkowe.
Oleju do maski dodałam w ilości jaką widzicie na zdjęciu. Myślę, że było tak około dwóch łyżek stołowych maski na jedną łyżeczkę od herbaty oleju z pestek truskawki - wreszcie olej jest widoczny na zdjęciu z uwagi na lekko zielonkawą barwę.

pielęgnacja włosów rozjaśnianych olejowanie

Maska została zaaplikowana na włosy a całość poszła pod folię oraz czepek w celu utrzymywania ciepła (nie podgrzewałam suszarką wyjątkowo) na około 35 minut.
Po tym czasie została spłukana z włosów.

Suszenie i zabezpieczenie/wygładzenie włosów:

Włosy wysuszyłyśmy chłodnym nawiewem a ja rozczesywałam je co jakiś czas szczotką wiosłową. Kiedy były w 70% dosuszone nałożyłam jedną pompkę fluidu do włosów Agran SPA EcoLab a kiedy wyschły całkowicie dołożyłam kolejną pompkę. Serum wrzucę w sklep na dniach : ) Jest tak genialne, że musi się w nim znaleźć a dziś właśnie przyszło w dostawie.

pielęgnacja włosów rozjaśnianych olejowanie

Efekty:


Przyznam szczerze, że mniej więcej wyobrażałam sobie efekt końcowy. Spodziewałam się, że włosy nie będą idealnie proste, ale właśnie wymarzyły mi się takie delikatne, gładkie fale - tak piękny efekt został osiągnięty naturalnie, ponieważ włosy Kasi mają właśnie tendencję do takiego falowania a użyte kosmetyki były kropką na i : ) Były tak miękkie i gładkie, że nie mogłam przestać ich głaskać. Dodatkowo Kasia ma gęste włosy, więc całość po prostu mnie zachwyca - mam nadzieję, że Was również!

Włosy w trakcie schnięcia
:

blog o włosach

pielęgnacja włosów rozjaśnianych olejowanie

włosy przed i po blog

... i gotowe!


włosy przed i po blog
blog o włosach
blog o włosach

biały koteł aylunola olejki do włosów

Linki do innych pielęgnacji, które mogą Was zainteresować:

1. https://www.aylunola.pl/2019/12/pielegnacja-wosow-agnieszki-wosy-zdrowe.html
2. https://www.aylunola.pl/2019/12/wosowa-pielegnacja-moniki-wosy.html
3. https://www.aylunola.pl/2020/01/przykadowa-pielegnacja-na-wieksze.html

2 komentarze: